ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ABD ordusunun Suriye’nin kuzeyinden çekilmeyi tamamladığını açıkladı

Reuters haber ajansına konuşan ABD Savunma Bakanı Mike Esper, Kuzey Suriye’den çekilen 600 ABD askerinin Suriye’nin diğer bölgelerinde konuşlandığını söyledi. 

Esper, ABD askerlerinin bölgede çok fazla hareket etmeyeceğini ve asker sayısının artmayacağını da ifade etti. 

Bakan Esper, Reuters muhabirinin, “Türkiye’nin S-400 sistemlerini satın alması karşılığında bir yaptırım düşünülüyor mu?” sorusuna ise Türkiye’nin değerli ve eski bir müttefik olduğunu ve şimdilik yeni bir yaptırım düşünülmediğini söyleyerek yanıt verdi.

“Askerlerin görevi Suriye petrol rezervlerinin yanlış ellere geçmesini önlemek”

Londra’da NATO zirvesinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’de kalan askerlerin görevinin Suriye petrol rezervlerinin yanlış ellere geçmesini önlemek olduğunu açıkladı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar