Ömer Faruk Gergerlioğlu ile Türkiye’nin insan hakları karnesi üzerine söyleşi: “Son 3,5 yılın en ağır insan hakları ihlalleri KHK’larla gerçekleşti”

10 Aralık İnsan Hakları Günü‘nde HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkiye’nin insan hakları karnesini değerlendirdi. Gergerlioğlu, KHK’ların anayasayı çiğneyen uygulamalar olduğundan bahsetti ve şunları söyledi: “Şu anda Türkiye Cumhuriyeti tarihinin çok önemli yıllarını yaşıyoruz. Çünkü çok acımasız, vicdansızca işlere imza atmış iktidar uygulamaları büyük insan hakları ihlalleri oluşturuyor. Son 3,5 yılın en ağır, en akut insan hakları ihlalleri KHK’lar ile oldu. KHK’larla yüzbinlerce kişi işlerinden ihraç edildi, vakıflar, dernekler kapatıldı, insanların iradesiyle kazandığı belediye başkanlıkları iptal edildi, kayyumlar atandı.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar