Sanayi üretimi ekimde aylık %0,9 oranında düştü, yıllık %3,8 oranında arttı

Sanayi üretiminde artış ekimde hız keserek devam etti. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre, 2019 yılının Eim ayında sanayi üretimi yüzde 3,8 arttı. Sanayi üretimi eylül ayında 13 ay sonra ilk kez pozitif bölgeye geçmiş ve yüzde 3,4 artış kaydetmişti. Arındırılmamış verilere göre ise yıllık yüzde 2,8 artış hesaplandı.

Sanayi üretimi ekimde aylık bazda ise yüzde 0,9 düşüş gösterdi. Arındırılmamış verilere göre ise aylık artış yüzde 2,8 oldu. Ekim ayında metal cevheri madenciliğinde gerçekleşen yüzde 2,7 oranındaki artış, toplam sanayi üretiminin aylık bazda yüzde 3,2 düşüş göstermesini engelledi. Metal cevheri üretiminde artış eylül ayında da yüzde 5,5 olarak gerçekleşmişti.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar