HDP’li Varto ve Bulanık belediye eşbaşkanları görevlerinden alınarak gözaltına alındı

Muş’un Varto ilçesinin HDP’li belediye eşbaşkanları Ülkü Karaaslan ve Mahmut Yalçın ile Bulanık Belediyesi eşbaşkanları Eylem Saruca ve Adnan Topçu, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden alınmalarının ardından gözaltına alındı. Gözaltılara gerekçe olarak, başkanlar hakkında yürütülen soruşturmalar gösterildi. Emniyete götürülen belediye eşbaşkanlarının işlemleri devam ediyor.

HDP’den açıklama: “Bu bir siyasi soykırım operasyonudur”

Görevden alma ve gözaltıların ardından HDP’den yapılan açıklamada, “Varto Belediyesi eşbaşkanlarımız Ülkü Karaaslan ve Mahmut Yalçın ile Bulanık Belediyesi eşbaşkanlarımız Eylem Saruca ve Adnan Topçu, siyasi soykırım operasyonları sonucu gözaltına alındı. Saldırılarınız, bizi mücadele etmekten alıkoyamayacak” denildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar