Eski Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref idama mahkum edildi

Eski Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref vatana ihanet suçlamasıyla idama mahkum edildi. Müşerref 1999-2002 yılları arasında başbakan, 2001-2008 yılları arasında cumhurbaşkanı olarak görev yapmıştı.

Pakistan hükümeti, 2007 yılında olağanüstü hal ilan eden Pervez Müşerref‘in anayasanın 6. maddesini ihlal ettiğini ileri sürerek vatana ihanet suçlaması ile hakkında dava açmıştı. Eski cumhurbaşkanı, 2 Ocak 2014’te görülen davanın üçüncü duruşmasına katılmak üzere yola çıktığında kalp krizi geçirmişti. Ravalpindi’deki Silahlı Kuvvetler Kardiyoloji Enstitüsü’ne kaldırılan Müşerref’in tedavisine devam ediliyordu. Müşerref , 24 Aralık 2013’ten bu yana görülen davada ilk kez 18 Şubat’taki 20. duruşmaya katılmış ancak herhangi bir savunma yapmamıştı.

Pervez Müşerref ayrıca, eski Belucistan Eyaleti Valisi Navab Ekber Bugti’nin öldürülmesini emrettiği iddiasıyla da yargılanmış ve suçsuz bulunarak beraat etmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar