Çin’de 62 yaşında bir kadın doğum yaptı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Çin’in merkezinde yer alan Hunan eyaletindeki Xiangtan kentinde 62 yaşındaki bir kadın geçen hafta bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Sezaryenle yapılan doğum sonrasında 2,95 kilogram ağırlığındaki bebeğin son derece sağlıklı olduğu açıklandı.

62 yaşındaki kadının ise sadece soyadı paylaşıldı. Tan soyadlı kadının daha önce tek çocuğu vardı. Ancak Tan’ın 31 yaşında olan oğlu, altı yıl önce hayatını kaybetmişti. Tan bunun ardından tekrar bir çocuk sahibi olmak istedi. Tüp bebek yöntemini deneyen kadının bir çocuğu oldu.

Çinli kadına ekim ayında Xiangtan Merkez Hastanesi’ne yatırıldığında kalp ve şeker hastalığı tanısı koyulduğu belirtildi. Ameliyat ekibindeki aneztesi uzmanı, kadının doğum sırasında kalp krizi geçirme riskinin yüksek olduğunu ancak operasyonun çok başarılı geçtiğini söyledi. Anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

WeChat programı aracılığıyla pek çok kişi Tan’a tebrik mesajı iletti. Mesajlarda Tan’dan “süper kadın” olarak bahsedildi. Xiangtan Merkez Hastanesi yönetimi ise bu vakayla birlikte hastanelerinde ikinci kez 60 yaş üstü bir kadının doğum yaptığını açıkladı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus