İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu roket saldırısı nedeniyle kürsüden indirildi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Aşkelon şehrinde konuşma yaptığı sırada, Gazze’den atılan bir roketin hava savunma sisteminin radarına girmesi üzerine güvenlik görevlileri tarafından hızla kürsüden indirildi ve güvenli bir bölgeye götürüldü.

CNN’in haberine göre, partisi Likud’in liderlik seçimlerine hazırlanan Netanyahu, Aşkelon‘da konuşma yaptığı sırada, Gazze’den kente atılan bir roket Demir Kubbe hava savunma sisteminin radarına girdi. Hemen harekete geçen güvenlik güçleri, Netanyahu’yu kürsüden indirdi. Başbakan, güvenli bir bölgeye götürüldü.

İsrail tarafından yapılan açıklamaya göre roket, şehre yaklaşmadan havada etkisiz hale getirildi.

Sahneden indirildikten 12 dakika sonra konuşma yaptığı salonda bulunanların destek sloganları eşliğinde kürsüye dönen Netanyahu, konuşmasını planlandığı gibi bitirdi.

Buna benzer bir olay son İsrail genel seçimleri öncesinde, eylül ayında Aşdod şehrinde yaşanmıştı. Netanyahu, konuşmasının ortasında güvenlik görevlileri tarafından kürsüden uzaklaştırılmış, yine gerekçe olarak Gazze’den atılan bir roket gösterilmişti.

Twitter adresinden eylül ayında yaşanan olayı da hatırlatan Netanyahu, çok sert bir paylaşımda bulundu. “Geçen sefer roketi atan kişi artık aramızda değil. Bu roketi atan kişi de eşyalarını toplasa iyi olur” diyen Netanyahu, saldırıyı üstlenen ve geçen ay İsrail tarafından öldürülen Filistin İslami Cihad örgütünün lideri Baha Ebu’l Ata’ya gönderme yaptı.

Son saldırıyı ise henüz üstlenen olmadı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus