Van Gölü’nde göçmen taşıyan tekne battı: 7 kişi öldü, 64 kişi kurtarıldı

Van Gölü’nde Pakistan, Bangladeş ve Afganistan uyruklu göçmenleri taşıyan bir tekne sabaha karşı battı. Teknenin kıyıya yaklaşırken alabora olması sonucu 7 kişi öldü, 64 kişi kurtarıldı. 

Göçmenleri taşıyan tekne Bitlis’in Adilcevaz ilçesi yakınlarında kıyıya yaklaşırken alabora olup battı. Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada beş kişinin olay yerinde ölü bulunduğu ve iki kişinin kaldırıldıkları Adilcevaz Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybettiği belirtildi.

Valilik, kurtarılan 64 kişi için “Barınma ve bakım ihtiyaçları giderilmek ayrıca resmi işlemleri yürütülmek üzere Adilcevaz ilçe merkezine ve Ahlat ve Tatvan’daki hastanelerimize nakledilmişlerdir” açıklamasını yaptı.

Jandarma, kurtarma ekipleri ve dalgıç polisler bölgedeki arama tarama ve kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar