Erkek şiddeti devam ediyor: İki kadın daha öldürüldü

2019’un ilk 11 ayında 430 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Türkiye’de kadınlar evli olduğu erkek, babası, abisi, erkek arkadaşı tarafından türlü bahanelerle öldürülüyor. Deniz Ö. ve Tuğba Kaya, erkekler tarafından katledilen kadınlar arasında.

Deniz Ö.: Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından öldürüldü

Ankara’da hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Dursun Ö., boşanma aşamasında olduğu Deniz Ö.’yü tabancayla vurarak öldürdü. Fail Dursun Ö., kadını öldürdükten sonra da intihar etti. 

Olay, dün saat 14.30 sıralarında, Altındağ ilçesinde meydana geldi. Deniz Ö., şiddetli geçimsizlik nedeniyle Dusun Ö.’den boşanmak istiyordu. Boşanma kararı alan kadın evden ayrıldı. İki çocuk annesi Deniz Ö. sürekli tehdit ediliyordu. Kadın bunun üzerine Dursun Ö. hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. 

“Kaç kere polis çağırdık, şikayet ettim, zamanında neredeydiniz?”

Uzaklaştırma kararına rağmen kadını sürekli rahatsız ve tehdit eden Dursun Ö., dün Deniz Ö.’nün kaldığı eve gitti. İkilinin arasında yine boşanma nedeniyle tartışma çıktı. Dursun Ö., yanında getirdiği tabancayı çıkarıp kadına ateş etti. Fail, daha sonra aynı silahla intihar etti. 

Sağlık ekipleri ikilinin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlerken cinayet mahalline gelen çocukları sinir krizi geçirdi. Deniz Ö.’nün kızı isyan ederek, “Kaç kere polis çağırdık, şikayet ettim, zamanında neredeydiniz?” dedi. 

Tuğba Kaya: Babası tarafından katledildi 

Tuğba Kaya (23) Osmaniye’de yaşıyordu, bir çocuk annesiydi ve dört aylık hamileydi. 27 Aralık 2019 tarihinde babası İsmail Kaya tarafından tabancayla vuruldu. Ambulansla hastaneye kaldırılan Kaya, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Kadının cesedi, otopsi için Osmaniye Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılırken katil zanlısı baba teslim oldu. İsmail Kaya ifadesinde, kızı ile tartıştığını, sözlerini dinlemeyince, belinde taşıdığı tabancayla kızını öldürdüğünü söyledi. Sorgusu tamamlanan Kaya, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar