Romanya’da bir kadın ameliyat sırasında yanarak öldü

Romanya’nın başkenti Bükreş’te bir hastanede pankreas operasyonu geçiren 66 yaşındaki kadın hasta, ameliyat sırasında çıkan yangında hayatını kaybetti.

İyot alerjisi olan hastayı pankreas ameliyatına hazırlarken kullanılan dezenfektan hafif yanıcı türden olmasına rağmen doktor elektrikli neşter kullandı. Bunun üzerine 66 yaşındaki hastanın vücudu alev aldı. Bir hemşire, yanan kadının üstüne bir kova su dökerek yangını söndürdü. 

22 Aralık günü meydana gelen olay muhalif partiden bir milletvekilinin Facebook paylaşımı sayesinde öğrenildi. 

Sağlık Bakanı Horatiu Moldovan olayı doğrularken vücut yüzeyinin yüzde 40’ı yanan kadının geçen pazar günü hayatını kaybettiğini aktardı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar