Avustralya’da fundalık yangınları durdurulamıyor: Binlerce kişi evini terk etti, en az 9 kişi öldü, 4 kişi kayıp

Avustralya’nın Viktorya ve Yeni Güney Galler eyaletlerinde durdurulamayan fundalık yangınlarının dumanının Yeni Zelanda’ya kadar ulaştığı söyleniyor. Şu ana kadar yangın sonucu dokuz kişi yaşamını yitirirken, dört kişi kayıp ve en az 200 ev ve işyeri yangında kül oldu. Yangınlarda ölü sayısının artmasından korkuluyor.

Yaz mevsiminin henüz başı olmasına rağmen her gün sıcaklık rekorları kırılan Avustralya’da Noel’den bu yana artan orman yangınları sonucu binlerce kişi evini terk etmek zorunda kaldı. Malau sahilinde yangından kaçan en az bin kişi geceyi plajda geçirdi.

Gökyüzünü kızıla boyayan yangından kaçmak için bazı bölge sakinleri çareyi denize açılmakta buldu.
Yangın ve sıcaklardan sadece insanlar değil hayvanlar da etkileniyor. Bir bisikletçinin elinden su içmek için bisiklete tırmanan koala da bu canlılardan biriydi.
https://twitter.com/jessicaannee95/status/1212270503706021888?s=20

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar