Murat Yetkin yazdı: “Kılıçdaroğlu, ‘AKP ikiz doğuruyor’ dedi”

Gazeteci Murat Yetkin bugün kişisel blogunda yayımladığı yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Ocak günü basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle yaptığı toplantıda dile getirdiği, AKP’den çıkan yeni partiler ile ilgili değerlendirmelerine yer verdi.

“Kılıçdaroğlu’na göre, toplum giderek parti ayrımı olmaksızın iki anlayış etrafında toplaşıyor: ‘Demokrasiden yana ve tek adam rejiminden yana’ olanlar. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bütün kararları kendisinin aldığını, 18 yıldır istediği yasayı çıkarmakta hiçbir engelle karşılaşmadığını, ama ’18 yılın sonunda Türkiye’nin sorunlarının çözülemediğinin görüldüğünü’ söylüyor” diyen Murat Yetkin yazısına şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Babacan’ın girişimlerini ‘demokrasiden yana’ safta olarak görüyor. Hatta İYİ Parti ile kurdukları Millet İttifakı’yla ‘benzerliği yüzde 99’ diyor; bu benzerliği de her iki girişimin de parlamenter sisteme geçiş, yargı bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğüne dayalı yeni ve demokratik bir anayasa isteğine, adil seçim sistemi isteğine bağlıyor.”

Murat Yetkin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar