Moskova’da Türkiye ve Suriye heyetleri arasında görüşme yapıldı

Rusya’nın başkenti Moskova’da Türkiye ve Suriye arasında görüşme yapıldığı, toplantıya Rusya yetkililerden de katılım olduğu bildirildi. Suriye devlet haber ajansı SANA, Moskova’daki görüşmeye Türkiye tarafını temsilen MİT Başkanı Hakan Fidan’ın, Suriye’yi temsilen ise Ulusal Güvenlik Büro Başkanı Tümgeneral Ali Memlük’ün katıldığını duyurdu.

Görüşmeyi Reuters haber ajansı da bir Türk yetkiliye dayanarak doğruladı. İsmi paylaşılmayan Türk yetkili ajansa, Hakan Fidan ve Suriyeli mevkidaşının, İdlib’deki ateşkesi ve “YPG’ye karşı mücadele konusunda olası bir işbirliğini” ele aldığını belirtti.

SANA’nın Türkçe “Suriye Türkiye’nin Egemenliğine Bağlı Kalması ve Topraklarından Derhal ve Tam Olarak Çekilmesini Talep Etti” başlığı ile verdiği haberde ise, Suriye’nin Türk tarafından “topraklarından derhal ve tam olarak çekilmesini” talep ettiğini yazdı.

SANA’daki habere göre, Suriye’nin egemenliğinin, bağımsızlığının ve toprak bütünlüğünün Türkiye tarafından tanınması istendi; İdlib konusunda, Soçi ittifakı bağlamındaki yükümlülüklerin yerine getirilmesi çağrısı yapıldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar