Putin’den Esad’a: “Trump’ı Şam’a davet et, kesin gelir”

Rusya lideri Vladimir Putin’in, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a ABD Başkanı Trump’ı Şam’a davet etmesini tavsiye ettiği ortaya çıktı.

Putin 8 Ocak’taki İstanbul ziyaretinden hemen önce Şam’a gitmiş ve Beşşar Esad ile bir araya gelmişti. Axios’un haberine göre, ikilinin Şam’daki Hazreti Meryem Kilisesi ziyareti sırasında kaydedilmiş görüntüler Rusya 1 televizyonu tarafından dün yayınlandı. Esad ve Putin’in şakacı bir üslupla Trump hakkındaki konuşmaları da, bu vesileyle ekranlara yansıtıldı.

Buna göre Esad Putin’e şakayla karışık, Hıristiyanları tutuklamak için gittiği Şam’da din değiştiren din değiştiren Aziz Pavlus’a (St. Paul) atıfla “Trump da buraya gelse, onunla da herşey normale döner” diyor.

Putin bu sözlere gülüyor ve Esad’a, “Tamir olacaktır… Davet et. Gelir” diye karşılık veriyor. Bunun üzerine Esad Trump’ı davet etmeye hazır olduğunu söylüyor ve Putin de mesajı Trump’a ileteceğini söylüyor.  

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar