İspanya’nın Tarragona kentinde fabrikada patlama ve yangın: Kimyasal acil durum ilan edildi

İspanya’nın Tarragona kentinin sanayi bölgesindeki bir fabrikada art arda büyük patlamalar meydana geldi. Acil durum ilan edilen kentte halktan evlerinden çıkmaması, patlamanın yaşandığı bölgeden uzak durması istendi. Patlamalarda 1 kişi yaşamını yitirdi, 6 kişi yaralandı, 1 kişiye ise ulaşılamıyor.

50 kilometre uzaktan bile işitildiği bildirilen patlama, bir kimya fabrikasında meydana geldi. Patlama sonrası fabrikada yangın çıktı. Yangının genişleyip yayılmasından endişe ediliyor.

800 bin nüfuslu Tarragona, Katalonya Özerk Bölgesi’nin başkenti ve 2015 yılından bu yana Güney Avrupa’nın en büyük kimya fabrikaları bölgesine ev sahipliği yapıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar