Japon milyarder Maezawa, Ay’a yapacağı yolculukta kendisine eşlik etmek üzere kadın arkadaş arıyor

Japon milyarder iş insanı Yusaku Maezawa, SpaceX roketi ile Ay’ın etrafına yapacağı seyahatte kendisine eşlik etmek üzere kadın arkadaş arıyor. Sevgilisinden yakın zamanda ayrıldığını belirten Maezawa, “Hayattan zevk alan, bekâr ve 20 yaş üzeri başvuruları kabul ediyorum” diyerek internet üzerinden ilan paylaştı.

“44 yaşındayım ve yalnızlığım beni kötü etkiliyor”

İki evliliğinden üç çocuğu bulunan Maezawa, sosyal medyada yaptığı açıklamada, sevgilisinden ayrılmasının ardından yalnızlığın kendisini etkilemeye başladığını belirtti. “Bir kadını sevmeye devam etmeliyim, şu sıralar düşündüğüm şey bu” diyen Maezawa, Twitter’dan paylaştığı ilanda “Neden Ay’a yolculuk yapacak ilk kadın sen olmayasın?” diye soruyor.

2023’te, Elon Musk‘ın kurucusu olduğu SpaceX ile Ay’a gitmeye hazırlanan Japon milyarder, ilana başvuru için son tarihi de 17 Ocak 2020 olarak belirledi.

Maezawa, Ay’a birlikte gideceği yedi kişiyi seçecek

Elon Musk, Ay’a gidecek SpaceX BFR roketinin, yolculuğun tüm biletlerini satın alan Maezawa’nın yanına alacağı yedi sanatçıyla birlikte Ay’ın etrafında tur atacağını duyurmuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar