Oyuncu ve müzisyen Recep Aktuğ hayatını kaybetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

KOAH teşhisi konulan ve uzun zamandır hastanede taedavi gören oyuncu ve müzisyen Recep Aktuğ, 65 yaşında hayatını kaybetti. Aktuğ’un ölümü, kişisel Instagram ve Twitter hesabından duyuruldu. Oyuncunun hesabından yapılan paylaşımda “Recep Aktuğ vefat etmiştir. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun” mesajı paylaşıldı.

Recep Aktuğ için yarın Zincirlikuyu Camii‘nde öğle vakti cenaze namazı kılınacak. Ardıdan cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı‘nda toprağa verilecek.

2009 yılında Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı “Hilmi Önal” karakteriyle de bilinen Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye’nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga‘yı kurdu. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı Yarışması’na iki beste ile katılan Aktuğ, yarışmadan iki ödülle döndü. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision’a katıldı. 1981 yılında “Giden Gençliğe” ve “Canım” adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkaran Aktuğ, Buğra Uğur’un bestesi “İşte Opera” ile Türkiye’yi 1983’te Almanya’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Çetin Alp’e vokal yaptı. Aktuğ’un Alışma Bana ve Siyah Gül adlı iki müzik albümü de bulunmaktadır. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus