Oyuncu ve müzisyen Recep Aktuğ hayatını kaybetti

KOAH teşhisi konulan ve uzun zamandır hastanede taedavi gören oyuncu ve müzisyen Recep Aktuğ, 65 yaşında hayatını kaybetti. Aktuğ’un ölümü, kişisel Instagram ve Twitter hesabından duyuruldu. Oyuncunun hesabından yapılan paylaşımda “Recep Aktuğ vefat etmiştir. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun” mesajı paylaşıldı.

Recep Aktuğ için yarın Zincirlikuyu Camii‘nde öğle vakti cenaze namazı kılınacak. Ardıdan cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı‘nda toprağa verilecek.

2009 yılında Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı “Hilmi Önal” karakteriyle de bilinen Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye’nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga‘yı kurdu. 1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı Yarışması’na iki beste ile katılan Aktuğ, yarışmadan iki ödülle döndü. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision’a katıldı. 1981 yılında “Giden Gençliğe” ve “Canım” adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkaran Aktuğ, Buğra Uğur’un bestesi “İşte Opera” ile Türkiye’yi 1983’te Almanya’da düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Çetin Alp’e vokal yaptı. Aktuğ’un Alışma Bana ve Siyah Gül adlı iki müzik albümü de bulunmaktadır. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar