Hindistan’dan Türkiye’ye “Keşmir” yaptırımı: Petrol ve çelik ithalatına kısıtlama

Hindistan, Keşmir’in özerkliğinin kaldırılmasına tepki gösteren Ankara’yı ithalat sınırlamasıyla cezalandırmak istiyor. Reuters haber ajansına konuşan bir yetkili, Hindistan’ın Türkiye’den petrol ve çelik ürünlerinin ithalatında kısıtlamaya gideceğini söyledi. Habere göre, Yeni Delhi yönetimi Türkiye dışında, yine Keşmir politikasını eleştiren Malezya’ya da benzer bir yaptırım uygulanmasını planlıyor.

Hindistan geçen sene, yönetimi Pakistan’la arasında bölünmüş durumdaki, Müslüman nüfusun ağırlıkta olduğu Keşmir bölgesinin kendi sınırları içindeki Cammu Keşmir eyaletinin özel statüsünü kaldırmıştı.

Pakistan, Hindistan’ın kararının yasadışı olduğunu savunurken Türkiye de tepki göstermiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Keşmir’in açık hava hapishanesinden farksız olduğunu söylemişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar