Ceren Özdemir davasında ikinci duruşma yarın görülecek

Üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç’un, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına yarın devam edilecek.

Ordu‘nun Altınordu ilçesinde üniversite öğrencisi Ceren Özdemir‘i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç, “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle 20 Ocak Pazartesi günü ikinci kez hâkim karşısına çıkacak.

Van’da tutuklu bulunan sanık Arduç, ikinci duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılacak.

İlk duruşmada Özgür Arduç için akıl sağlığı raporu istenmiş ve raporda Arduç’un cezai ehliyeti olduğu belirtilmişti.

Arduç, yakalandığı sırada polis memurlarını bıçakla yaraladığı gerekçesiyle hazırlanan ikinci iddianame kapsamında açılan davada da 10 Şubat’ta hâkim karşısına çıkacak.

Ne olmuştu?

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, 3 Aralık’ta Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu binaya girerken Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Açık cezaevinden firar ettiği ortaya çıkan Özgür Arduç gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca Arduç hakkında “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle, polis memurlarını bıçakla yaralaması nedeniyle de “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçundan iki kez cezalandırılması istemiyle Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki kamu davası açılmıştı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar