Murat Yetkin yazdı: “Merkel’in ziyareti AB’yle ilişkilere yarayacak mı?”

Gazeteci Murat Yetkin kişisel blogunda yayımladığı yazısında, bugün (24 Ocak) Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunacak olan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile yapılacak temasların Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerini ne yönde etkileyebileceğini değerlendirdi.

“Bu (ziyaret), Merkel’in 2017’den bu yana Türkiye’ye ilk gelişi.
Erdoğan ve Merkel’in İstanbul’daki Türk-Alman Üniversitesi’nin yeni bölümlerini açacak olması ziyarete iyi bir gerekçe sağlıyor. Merkel’in 2021’de görevi bırakacağını açıklaması, yani bir daha seçmenden oy istemeyecek olması, ülkesindeki Erdoğan algısının hayli kötü olduğu bir dönemde ziyaretini kolaylaştırmış olabilir. Her iki ülkenin diplomatları (ve iş çevreleri) bir süredir bu ziyaret boyunca Türkiye-AB ve Türkiye-Almanya ilişkilerine dair önemli konuları gündeme getirmek için çalışıyor”
diyen Murat Yetkin‘in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar