NBA yıldızı Kobe Bryant helikopter kazasında kızıyla birlikte hayatını kaybetti

Los Angeles Lakers’ın eski oyuncusu, NBA efsanesi Kobe Bryant Kaliforniya’da bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

TMZnin haberine göre Los Angeles Lakers efsanesi 41 yaşındaki Kobe Bryant, ABD‘nin Kaliforniya eyaletinde yaşanan bir helikopter kazasında hayatını kaybetti. Bryant’ın şahsi helikopteri Calabasas şehrinde yere çakıldı. İddiaya göre Bryant, dört kişiyle birlikte seyahat ediyordu ve kazadan kurtulan olmadı.

TMZ Sports, Kobe’yle birlikte hayatını kaybedenlerden birinin 13 yaşındaki kızı Gianna Maria Onore olduğu bilgisini paylaştı.

(Reuters)

Kobe Bryant kimdir?

17 sezon boyunca NBA’de basketbol oynayan Kobe Bryant, 2012 yılında 30 bin sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncu olmuştu. NBA tarihinin en önemli oyuncularından biri olan “Black Mamba” lakaplı oyuncunun kariyerinde beş NBA şampiyonluğu bulunuyor. 2009 ve 2010 yıllarında NBA’in en değerli oyuncusu seçildi.

NBA tarihinin en çok sayı kaydeden dördüncü oyuncusu olan Bryant, 2016 yılında Los Angeles Lakers’tan emekli olarak spor hayatına nokta koymuştu.

Kobe Bryant, 2011 yılında Nike’ın davetlisi olarak İstanbul’a gelerek, Galatasaray’ın Türk Telekom Arena’da yaptığı antrenmanı ziyaret etmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar