NBA yıldızı Kobe Bryant helikopter kazasında kızıyla birlikte hayatını kaybetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Los Angeles Lakers’ın eski oyuncusu, NBA efsanesi Kobe Bryant Kaliforniya’da bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

TMZnin haberine göre Los Angeles Lakers efsanesi 41 yaşındaki Kobe Bryant, ABD‘nin Kaliforniya eyaletinde yaşanan bir helikopter kazasında hayatını kaybetti. Bryant’ın şahsi helikopteri Calabasas şehrinde yere çakıldı. İddiaya göre Bryant, dört kişiyle birlikte seyahat ediyordu ve kazadan kurtulan olmadı.

TMZ Sports, Kobe’yle birlikte hayatını kaybedenlerden birinin 13 yaşındaki kızı Gianna Maria Onore olduğu bilgisini paylaştı.

(Reuters)

Kobe Bryant kimdir?

17 sezon boyunca NBA’de basketbol oynayan Kobe Bryant, 2012 yılında 30 bin sayı barajını aşmayı başaran en genç oyuncu olmuştu. NBA tarihinin en önemli oyuncularından biri olan “Black Mamba” lakaplı oyuncunun kariyerinde beş NBA şampiyonluğu bulunuyor. 2009 ve 2010 yıllarında NBA’in en değerli oyuncusu seçildi.

NBA tarihinin en çok sayı kaydeden dördüncü oyuncusu olan Bryant, 2016 yılında Los Angeles Lakers’tan emekli olarak spor hayatına nokta koymuştu.

Kobe Bryant, 2011 yılında Nike’ın davetlisi olarak İstanbul’a gelerek, Galatasaray’ın Türk Telekom Arena’da yaptığı antrenmanı ziyaret etmişti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus