İslam ve Sol Çalıştayı sona erdi: “İslam ve solu sentezlemeye değil, birbirimizi anlamaya çalışıyoruz”

Bu yıl ikincisi düzenlenen İslam ve Sol Çalıştayı, 25-26 Ocak’ta İstanbul Balat’ta bulunan İnşa Kültürevi’nde gerçekleştirildi. Geçen yıl çalıştaya konuşmacı olarak katılan kimse bu yılki çalıştayda konuşmacı masasında yer almadı. Bunlardan biri de ilahiyatçı yazar İhsan Eliaçık‘tı. Eliaçık, çalıştayın açılış konuşmasını yaptıktan sonra izleyicilerin arasından çalıştayı takip etti.

Çalıştayda ilk gün, tarihsel, çağdaş ve kişisel tecrübeler olmak üzere üç oturum yapıldı. İkinci günde ise “Karşılaşmalar ve yüzleşmeler, “İslam kadın ve sol”, “Kişisel tecrübeler” oturumları yapıldı ve çalıştay sona erdi.

İslami camiadan da sol camiadan da katılımcıların olduğu çalıştayda her oturumun ardından yapılan soru cevap etkinliğinde panelistlere pek çok soru soruldu. İkisi sol, ikisi İslami camiadan olmak üzere dört konuşmacının olduğu oturumlarda yer yer tansiyon yükseldi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar