İlke Toygür ile söyleşi: “AB Doğu Akdeniz gerginliğini, tehdit olarak görmek yerine, Kıbrıs sorununun çözümü için fırsata çevirmeli”

Uzun süredir açmazda olan ve gergin seyreden Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri nasıl düzeltilebilir? Elcano Kraliyet Enstitüsü’nde Avrupa araştırmacısı olan akademisyen İlke Toygür, İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (İstanPol) için kaleme aldığı raporda, Türkiye’nin AB’ye katılım için aday devlet olduğu mevcut çerçevenin, ilişkiyi karşılıklı güven ve kurallar temelli bir işbirliğine taşımadığını ve dolayısıyla yeni bir çerçevelendirmeye ihtiyaç olduğunu söylüyor. Toygür, bu yayında taraflara böyle bir çerçeveyi sağlayacak politika önerilerini anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar