Kadın Meclisleri “Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganıyla 9 Şubat’ta buluşuyor

Kadına yönelik şiddetle mücadele eden Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri, 9 Şubat 2020 tarihinde saat 13.00’te kadın cinayetlerinin durdurulması ve kadınların kendi hayatlarına dair karar alabilmesine yönelik bir toplantı düzenleyecek

“Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganıyla düzenlenecek toplantı için 44 ilden gelecek kadınlar, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde buluşacak. Toplantının ana konusu ise Türkiye’de her yıl artan kadın cinayetleri. Toplantıya Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav ve Platform Genel Sekreteri Fidan Ataselim’in yanı sıra, öldürülen kadınların aileleri ve şiddet gören kadınlar da katılacak. Toplantının gündeminde yer alacak maddelerden biri, kadına yönelik baskının durdurulması, kadınların eşit ve özgür yaşayabilmesine çözüm olması umulan 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve İstanbul Sözleşmesi

Toplantının öncülüğünü yapan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri’nin açıklamasında şunlar vurgulandı: 

Rabia Naz’a ne olduğunu bir kere daha soracağımız toplantıda, Şule Çet, Aysun Yıldırım davalarında olduğu gibi, tüm kadınlar için şüpheli ölümlerin açığa çıkarılması ve gerçeklerin karanlıkta kalmaması için bir araya gelinecek. 

Gerek Türkiye’nin birçok şehrinde yapılan Emine Bulut eylemlerinde, gerek 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde öldürülen kadınların aileleri ile birlikte kadın cinayetlerine sessiz kalmayarak ve Şili’li kadınların dünyaya yayılan LasTesis performansını Türkiye’ye taşıyarak birçok ilde performanslar gerçekleştiren kadınlar, şimdi de geleceklerini ve hayatlarını birlikte konuşmak ve birlikte karar vermek için bir araya geliyor.” 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar