Diyarbakır’da çok dilli edebiyat, sanat ve kültür evi açıldı

Diyarbakır’da, Lis Yayınları’nın girişimi ile edebiyat merkezli bir okuma, soru sorma, öğrenme ve tartışma mekânı olan Diyarbakır Edebiyat Evi (Wêjegeh Amed) açıldı.

Açılışa çok sayıda yazar, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve davetli katıldı. Açılışta konuşan Lis Yayınevi’nin sahibi sahibi Lal Laleş, Diyarbakır Edebiyat Evi’nin şehrin tartışma ortamı içerisinde kültürü, edebiyatı, dili odağına alan bir açık mekân olarak hizmet vereceğini ve sadece Lis Yayınevi’nin değil, Diyarbakır ve çevredeki bütün yayınevlerinin kullanabileceği bir mekân olduğunu söyledi.

Laleş ayrıca, Diyarbakır’da açmış oldukları bu evin, Kürt dili ve edebiyatına değerli hizmetlerde bulunmasını amaçladıklarını söyledi. 

Edebiyat evinin şubat programına buradan ulaşabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar