Fehim Taştekin ile söyleşi: “Suriye ordusu İdlib’de Türkiye’nin talep ettiği ateşkes hattına geri dönmeyecektir, Rusya da bunu istemez”

Pazartesi günü Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mensup yedisi asker sekiz kişinin hayatını kaybettiği olay sonrasında Suriye ordusunun İdlib’de ilerleyişi sürüyor. Suriye askerlerinin son olarak Türkiye’nin çevresinde tahkimat yaptığı, Şam-Lazkiye ve Şam-Halep otoyollarının kesişme noktasındaki Sarakib yerleşimine de girdiği bildiriliyor. Türkiye Suriye ordusuna hava desteği veren Rusya’dan devreye girmesini ve Suriye askerlerinin eski ateşkes hattına geri dönmesini sağlamasını istiyor. Son gelişmeleri, Ankara’nın, Şam’ın ve Moskova’nın bu gelişmelerle ilgili pozisyonunu gazeteci Fehim Taştekin değerlendirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar