İmamoğlu “Polemik yaratmak istemedim ama bazı şeyleri açıklama zamanı geldi” diyerek Erdoğan’a üç soru yöneltti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün AKP grup toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına dair konuştu. Grup toplantısında gösterilen videoda “İmamoğlu’nun danışmanı FETÖ imamı çıktı” denilerek Erkan Karaarslan ismi ortaya atıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Polemik yaratmak istemedim ama demek ki bazı şeyleri açıklama zamanı geldi” diyerek Erdoğan’a üç soru yöneltti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AKP grup toplantısında konuştu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına karşı, “FETÖ’nün siyasi ayağı Kılıçdaroğlu ve ekibidir” dedi. Erdoğan’ın açıklamalarının yanı sıra, grup toplantısında bir video da gösterildi. Videoda FETÖ üyeliğinden tutuklanan ancak Eylül 2019’da tahliye edilen Erkan Karaarslan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanlığını yaptığı iddia edildi.

İmamoğlu, bugün yaptığı açıklamada habere inanmak istemediğini ve utandığını belirterek Karaarslan ile ilişkisini şöyle anlattı: “Bahsi geçen vatandaşımız benim danışmanım değildi. Vatandaşın hizmet ettiği birçok kamu kurumu var. Gizli güvenliğinden sorumlu kuruluşlar var MİT gibi. Onlarca bakanlık var, onlarca AKP’li belediye başkanlıkları var. Ben Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğumda AKP’li belediye başkanı varken bile hizmet eder konumdaydı. Bizim dönemimizde de hizmet verdi, bunlar kayıtlı. Soruşturmaya bile gerek duyulmadı. 2012’den beri çalışıyordu.”

Bakan, Karaarslan’ın avukatını İzmir’e davet etti mi?

“Polemik yaratmamak adına bugüne kadar paylaşmak istemediğim bir şeyi paylaşacağım” diyen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a üç soru yöneltti: “Cumhurbaşkanına soruyorum: Erkan Karaarslan’ın avukatını İzmir’e hangi bakanınız bilet alarak davet etti? 31 Mart öncesinde kabinenizde bulunan bu bakan ‘İmamoğlu’na önce FETÖ üzerinden, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek’ dedi mi demedi mi? Bu kumpastan bu yalan ifadeleri kullanan Cumhurbaşkanının haberi var mı yok mu?”

İmamoğlu ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme talebiyle ilgili samimi ifadelerini de artık geri çektiğini açıkladı: “Samimi ifadelerimi geri çekiyorum, çünkü gerek kalmadı. İşimiz istanbul’a hizmet etmek mi yoksa makamlar üzerinden çamur atmak mı? FETÖ’nün imamı dedikleri şahıs şu anda serbest.”

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi’ne 6 Mart 2019’da “GİZLİ” ibaresiyle gönderdiği yazı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus