Kılıçdaroğlu’nun “Devleti FETÖ’ye teslim eden, Erdoğan’dır” açıklamasına Erdoğan’dan yanıt: “FETÖ’nün en önemli siyasi ayağı Kemal Kılıçdaroğlu’dur”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Cumhurbaşkanı ve  AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisinin TBMM grup toplantısında dün yaptığı “Devleti FETÖ’ye teslim eden kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır” açıklamasına yanıt verdi. “CHP bu işin neresindedir?” diye soran Erdoğan, “Kılıçdaroğlu bize çamur atmaya çalışırken elinde çamurla yakalanmıştır, çünkü bu ülkede FETÖ’nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir” dedi. “FETÖ ile davasının kişisel olmadığını” savunan Erdoğan, “FETÖ’yü suç örgütü ilan eden ve o Milli Güvenlik Kurulu kararının altında imzası olan benim” diye konuştu.  

Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık görevine FETÖ tarafından getirildiğini öne süren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın (Deniz) Baykal’ın genel başkanlıktan ayrılması ve yerine Kılıçdaroğlu’nun gelmesiyle birlikte CHP bu işin tam göbeğine yerleşmiştir. Kılıçdaroğlu, kendisini genel başkanlığa taşıyan kaset kumpasının dahi sorumluluğunu üzerimize yıkmaya çalışarak FETÖ’nün istediği yolda yürümeye başlamıştır. Ya seni oraya getiren FETÖ! Biz geçmişten bugüne kadar hukukun suç isnat etmediği tüm yapılara saygı duyduk. CHP ise FETÖ terör örgütü olarak tanımlamasına rağmen bu örgütün yanında olmuştur.”

“Tek dertleri AK Parti’ye ve şahsıma zarar vermektir” diyen Erdoğan, “FETÖ’nun siyasi ayağı, FETÖ’cülerin devirmeye çalıştıkları siyasetçi midir, yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir? FETÖ’nün siyasi ayağı, FETÖ’nün darbe gecesi öldürmeye çalıştığı siyasetçi midir, yoksa yol verdiği siyasetçi midir?” diye sordu. 

Bu sırada, grup toplantısını izleyen bir yurttaş, Erdoğan’a “Sayın Cumhurbaşkanım, 15 Temmuz’a katıldım diye işten atıldım. Çoluk çocuğum aç. Bana yardım edin” diye seslendi. Erdoğan, vatandaşa cevap vermeden konuşmasına devam etti.

Salonda “Kılıçdaroğlu CHP’sinin FETÖ ilişkisi” başlıklı bir video izleten Erdoğan, “Urla Belediye Başkanı malum, FETÖ’cü çıktı. Nereye bakarsan bak, FETÖ’nün siyasi ayağı tamamen Bay Kemal’in yatak odasına girmiş, haberi yok! Haberi yok!” dedi.

Ne olmuştu?

Kılıçdaroğlu, dünkü konuşmasında “Devletin en önemli, en mahrem birimlerine terör örgütü elemanlarını yerleştirenler FETÖ’nün siyasi ayağıdır! FETÖ’nün faaliyetleri izleniyor muydu? Evet izleniyordu, eskiden beri izleniyordu. Gülen hareketinin CIA ilişkileri, 1991’de Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından raporlanmıştı. 24 Ağustos 2004’te bir karar alındı Milli Güvenlik Kurulu’nda. O dönem başbakan Erdoğan’dı. Gülen hareketinin tehlikeli olduğunu hükümete bildirdiler. Peki ne yaptılar? MGK’da alınan Gülen kararı bakanlar kurulunda imzaya açılmadı, hiçbir işlem yapılmadı. Kimseye haber verilmedi. Tüm riski, hükümet adına Erdoğan üstlendi” demişti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus