HDP’de eş genel başkan adayları belli oldu: Mithat Sancar ve Pervin Buldan

HDP 4. Olağan Kongresi öncesi eş genel başkanların ve parti meclisi üyeleri dahil parti mekanizmalarında görev alacak isimleri belirlemek için kurulan Mutabakat Komisyonu çalışmalarını tamamladı. 

Medyascope’a konuşan HDP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç, HDP’nin yola Pervin Buldan ile devam etme kararı aldığını, ancak Sezai Temelli’nin eş başkanlık görevinden çekileceğini ve yerini TBMM Başkanvekili ve Mardin Milletvekili Mithat Sancar’ın alacağını teyit etti. 

HDP 4. Olağan Kongresi, yarın (23 Şubat Pazar) “Demokrasi ittifakını güçlendirme” hedefiyle ve “Geleceğe yürüyoruz” sloganıyla toplanacak.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar