Murat Yetkin yazdı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan kusura bakmasın ama bugün Suriye ve Libya’da yaşananları İstiklal Savaşı’yla denk görmek doğru değildir”

Gazeteci Murat Yetkin, blogundaki son yazısında Suriye ve Libya konularında yürütülen diplomasinin zora girdiğini yazdı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “birkaç şehit” açıklamasını değerlendirdi. Diplomatik çabaların her iki ülkeden gelen şehit haberlerinin gölgesinde kaldığını belirten Yetkin, ufukta “çözümün” gözükmediğini, Erdoğan’ın “İstiklal Savaşı” benzetmesinin İstiklal Savaşı’nın anlam ve önemini azaltıcı boyutu olduğunu belirtti. Yetkin’in yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar