Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları koronavirüs gölgesinde oynanacak: Inter – Ludogorets maçı seyircisiz

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Şampiyonlar Ligi’nde heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Son 16 turunun ilk maçları bugün ve yarın oynanacak dört karşılaşmayla tamamlanacak. Ancak maçlar, kıtada hızla yayılmaya başlayan koronavirüsün gölgesinde oynanacak. UEFA, diken üzerinde.

Bu akşam Chelsea-Bayern Münih ve Napoli-Barcelona maçları oynanacak. Yarın akşam da Lyon, Juventus ile karşılaşacak. UEFA ise maçlar öncesinde koronavirüs alarmında. UEFA Avrupa Ligi’nde İtalyan temsilcisi Inter’in Bulgaristan’ın Ludogorets Razgrad takımıyla perşembe günü oynayacağı maç seyircisiz olacak.

UEFA İkinci Başkanı Mikele Uva, virüs tehdidi nedeniyle EURO 2020’de şehir değişikliği yapılabileceğini, tehdidin devam etmesi halinde Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ne ara verebileceklerini de söyledi. 

İtalyan radyosu RAI’ye konuşan Uva, şöyle dedi:

“Şu an gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Her ülkenin durumunu ayrı ayrı değerlendiriyoruz. UEFA olarak her ülkenin virüs hakkında vereceği kararı değerlendireceğiz. Eğer bu virüs Avrupa’da bir tehdit haline gelirse ve istemediğimiz noktaya ulaşırsa, UEFA Şampiyonlar Ligi’ni ve UEFA Avrupa Ligi’ni durdurmak zorunda kalabiliriz.”  

Uva bu yaz yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası’na ilişkin de şunları söyledi:

“Ev sahibi ülkelerin bu konudaki kararlarına göre hareket edeceğiz. Biz turnuvayı iptal etmek ya da herhangi bir şehir değişikliği yapmak istemiyoruz. Ancak ev sahibi ülkelerden birisi virüse karşı garanti vermezse o zaman şehir değişikliği durumuna bakabiliriz.”

İtalyan futbol ligi Serie A’da virüs sebebiyle geçen hafta müsabakalar ertelenmiş, Japonya Ligi’nde de ligler durdurulmuştu. Serie A’da bu hafta bazı maçlar seyircisiz oynanacak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus