Yörük Işık ile söyleşi: “Suriye’nin doğusunda toprak bütünlüğünü, batısında Suriye’den parça koparıp güvenli bölge oluşturmayı savunuyoruz”

Türkiye’nin Suriye ordusuna İdlib’den çekilmesi için tanıdığı sürenin sonuna yaklaşılırken, Ankara ile Moskova arasındaki görüşmelerden sonuç çıkmaması iki ülke ordularının da Suriye’de karşı karşıya gelebileceği endişelerini doğurdu. Rusya uzmanı Yörük Işık, iki ülke ilişkilerini kopma noktasına gelmeden kurtarmanın hâlâ mümkün olduğunu söylüyor. Ancak Işık bu amaçla atılacak herhangi bir adımın, İdlib üzerinden yaşanan krizi sadece ertelemeye yarayacağını da vurguluyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar