İdlib’de 33 askerin hayatını kaybetmesi – Rusya Savunma Bakanlığı: “Rus uçakları saldırı düzenlemedi”

Rusya Savunma Bakanlığı, İdlib’de 33 Türk askerinin öldüğü saldırının Rus uçakları tarafından düzenlenmediğini duyurdu. “Türk birliklerinin bulunduğu bölgeye Rus uçakları saldırı düzenlemedi” denilen açıklamada, “Rusya’nın, Türk askerlerinin ölüm haberini aldıktan sonra tam ateşkes sağlanması için elinden geleni yaptığı” da belirtildi. Türkiye ise saldırıdan “Suriye rejimine bağlı kuvvetleri” sorumlu tutuyor.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Türkiye, Türk askerlerin İdlib’deki varlığıyla ilgili Moskova’yı bilgilendirmedi. Türkiye’den verilen bilgilere göre Türk askerleri o bölgede olmamalıydı. Rus savaş uçakları Türk birliklerin bulunduğu yere hava saldırısı düzenlemedi. İdlib’e düzenlenen hava saldırısında Suriyeli militanların arasındaki Türk askerleri vuruldu. Rusya, Türk kayıpları öğrendikten sonra Suriye hükümetinin ateşkes uygulaması için her şeyi yaptı.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar