Dünyaca ünlü bilim insanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Murat Yetkin’e konuştu: “Türkiye korona savaşında şimdilik başarılı”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Gazeteci Murat Yetkin, YetkinReport‘ta yayımlanan yazısında, dünyaca ünlü bilim insanı ve Harvard Üniversitesi’nde genetik hastalıkları laboratuvarının başında bulunan Prof. Dr. Gökhan Hotamışligil ile yaptığı, koronavirüs salgını ile ilgili telefon görüşmesinin detaylarını aktardı.

“Dr. Hotamışlıgil’e göre Türkiye korona ile savaşta ‘Şu ana dek başarılı’ sayılıyor; hatta karşılaştırmak gerekirse ABD’den daha başarılı. Baştaki yavaş gibi algılanmasına ve yeterince iletişim olmamasına karşın sonra hızla önlem alınmaya başlandığını, özel bir kurumun oluşturulduğunu [Koronavirüs Bilim Kurulu], riskli ülkelerle uçuşların yasaklandığını, sınır kapılarının kapatıldığını, halkı aydınlatma kampanyalarının başlatıldığını, umrecilerin karantinaya alınmaya başladığını örnek olarak veriyor. Sağlık Bakanı Koca’nın süreci iyi yönettiğini söyleyen Hotamışlıgil, Bakanın ABD’deki muadillerinin olmadığı kadar ‘şeffaf davrandığı’ kararlarında bilimsel verilere dayandığı ve süreci soğukkanlı bir şekilde yönettiği kanısında” diyen Murat Yetkin‘in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus