Kanal İstanbul’un ilk ihalesi yapıldı- İBB Başkanı İmamoğlu: “‘Koronavirüs krizinden, Kanal İstanbul çıkarmaya çalışmanın adını koyamıyorum”

Kağıthane’de bulunan Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ihale, tarihi Odabaşı ve Dursunköy köprülerinin yeniden yapımı olarak adlandırıldı. Projeye, 5 firma teklif verdi. En yüksek teklif, 550 bin lirayla Hasan Fehmi Şahin’den geldi.

İmamoğlu’ndan ihaleye tepki

Odabaşı ve Dursunbey köprülerinin taşınma ihalesi yapıldığını, yol ihaleleri için de 2020 bütçesinde 8 milyar lira kaynak ayrıldığını vurgulayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kaynaklarımızı hala Kanal İstanbul gibi, bize göre ucube projelere harcamak yerine, halkımız için neden harcamıyoruz? Allah aşkına, bugün bir köprü yıkıp, yapmak mı iş yoksa, evde gelecek kaygısına düşmüş milyonlarca insana destek olmak mı? Korona krizinden, Kanal İstanbul çıkarmaya çalışmanın adını, vallahi ben koyamıyorum, lütfen siz koyun” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar