Devlet Bahçeli, İbrahim Gökçek’in cenazesini getirenleri tehdit eden Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı’nı görevden aldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesini Kayseri’ye getirenlere yönelik “Başlarını vücutlarında bırakmayız” sözlerini sarf eden Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan, MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından görevden alındı. Kayseri Ülkü Ocağı da kapatıldı.

Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “emri ile” görevine son verildiğini duyurdu.

Turan, sosyal medyada yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

“Kıymetli büyüğümüz genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin emirleriyle Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı görevim sona ermiştir. Bundan sonra da bir ülkücü olarak liderimizin emrinde olmaya devam edeceğim. Kamuoyuna duyurulur.”

Bahçeli’nin MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’u arayarak kararını bildirdiği, bunun üzerine Ersoy’un MHP İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte Ülkü Ocakları binasına giderek Turan’a Bahçeli’nin kararını tebliğ edip binanın anahtarlarını teslim aldığı öğrenildi. Öte yandan Kayseri Ülkü Ocakları’nın da bir süre kapalı kalacağı öğrenildi.

Twitter’dan tehdit etmişti

Serdar Turan, ölüm orucunu sonlandırmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye getirilmesine “izin vermeyeceklerini” söylemişti.

Turan attığı tweetlerde, “Eğer böyle bir eyleme teşebbüs ederlerse, bundan sonra başları vücutlarında olmayacaktır” demişti.

Cenaze Kayseri’ye girdiği sırada ise bir grup, “Cenazeyi yakacağız” tehdidinde bulunmuş, bu sözler sosyal medyada tepki toplamıştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus