Twitter çalışanlarına sonsuza kadar evden çalışma izni: “Ofisleri açmak bizim kararımız, gelip gelmemek ise çalışanlarımızın kararı”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Twitter yönetimi koronavirüs salgını sebebiyle, 12 Mart’ta dünya genelindeki tüm personeline gönderdiği açıklamayla artık evden çalışacaklarını duyurmuştu. Evden çalışma kararını ilk uygulayan şirketlerden biri olan Twitter, ofislerini eylül ayında açmayı planladıklarını ancak evden çalışmak isteyen personeline “sonsuza kadar” bu hakkı tanıyacaklarını açıkladı.

Şirket yaptığı açıklamada, “Bu konuya yaklaşımımız başından itibaren son derece hassas oldu. Evden çalışma modeline geçen ilk şirketlerden biri olduk. Çalışanlarımızın ve topluluğumuzun güvenliğini öncelik olarak görmeyi sürdüreceğiz” dedi. 

Twitter CEO’su Jack Dorsey, salı günü çalışanlarına bir e-posta gönderdi ve “sonsuza dek” evden çalışabileceklerini bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada ise “Son birkaç ay, bu işi yürütebileceğimizi kanıtladı. Eğer çalışanlarımız, evden çalışmalarına olanak tanıyan bir rol ve durumdaysa ve sonsuza dek bunu yapmaya devam etmek istiyorlarsa, bunu gerçekleştireceğiz” denildi. 

Bazı ofislerini eylül ayında açmayı planlayan şirket, ofiste çalışma kararının, personelin isteğine bağlı olacağını açıkladı: “Çok az istisna dışında, ofisler eylül ayından önce açılmayacaktır. Ofisleri açmaya karar verdiğimizde, bu yine de eskisi gibi olmayacak. Dikkatli, kademeli bir süreç olacak. Ofisleri açmak bizim kararımız olacak, gelip gelmemek ya da ne zaman gelecekleri ise çalışanlarımızın kararı.”

Twitter, 2020 yılında birkaç istisna dışında iş seyahati yapılmayacağını, yıl içinde yapılması planlanan şirket içi etkinliklerin de iptal edildiğini duyurdu.

Merkezi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinde bulunan şirkette dünya genelinde 4 bin 900 kişi çalışıyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus