Hijyen operasyonu: Sedat Peker’i tehdit eden “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş adli kontrol şartıyla serbest kaldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Yeraltı dünyası üyelerinin sosyal medyada birbirini ölümle tehdit etmesi üzerine dün (15 Mayıs) düzenlenen “Hijyen” operasyonunda gözaltına alınan “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş ve diğer üç şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Güniz Akkuş

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde dün sabah sekiz ilde eşzamanlı olarak operasyon düzenlemişti. Sosyal medya üzerinden suç örgütü liderleri ve üyelerinin birbirini ölümle tehdit etmesi üzerine operasyon düzenlenen iller arasında İstanbul da yer almıştı.

Cenk Çelik

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, eş zamanlı gerçekleşen baskında aralarında Cenk Çelik,  Zafer Çelik ve Ali Y.’yi İstanbul’da, “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş’u ise Mersin’de gözaltına almıştı.

Adli kontrol şartıyla serbest kaldılar

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Mersin’de olan Akkuş ise SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) üzerinden ifade verdi. Şüphelilerin adli kontrol hükmü uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus