ABD’de koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 100 bini geçti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) koronavirüs salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 100 bini geçti, vaka sayısı ise 1 milyon 745 bin 803 oldu. ABD Başkanı Donald Trump, vaka ve ölüm sayılarının artması ile ilgili olarak sessizliğini koruyor.

Koronavirüs salgınının merkezi haline gelen ABD’de, New York en çok etkilenen eyalet oldu. Eyalette koronavirüse bağlı ölümler 29 bin 553’e ulaşırken vaka sayısı ise 374 bin 672 oldu. New Jersey’de 11 bin 341 kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybederken Massachusetts’te sayı 6 bin 547.

Başkan Trump, 18 Nisan’da yaptığı basın toplantısında “Aldığımız önlemlerle belki de milyonlarca hayat kurtardık. Yakın zamana kadar virüs nedeniyle 100 ila 240 bin kişinin ölmesi bekleniyordu. Ancak artık 100 binin altında ölüm olacağını düşünüyoruz. 60 ila 65 bin ölümün yaşanacağı bir döneme doğru gidiyoruz” demişti

Trump koronavirüse bağlı ölüm sayılarının 100 bin sınırını aştığı saatlerde Twitter’dan Fox News yorumcusu Lou Dobbs’ın yaptığı “”O, muhtemelen tarihimizin en büyük başkanı” açıklamasını paylaştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus