“Ölüm listesi” iddianamesi tamamlandı: Sevda Noyan’ın altı yıla kadar hapsi isteniyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Katıldığı bir televizyon programında, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Benim listem hazır. Bizim aile 50 kişiyi götürür” diyerek tepki toplayan Sevda Noyan ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’nca yürütülen soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. İddianamede Noyan hakkında “halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçlamasıyla üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası istendi.

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame, İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde Noyan’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Sevda Noyan’ın, hakkındaki suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 20 Mayıs’ta ifadesi alınmıştı.

Ülke TV’de Esra Elönü‘nün sunduğu “Arafta Sorular” isimli programa katılan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede var üç-beş. Benim listem hazır açıkçası” demişti.

Komşularını televizyon programında tehdit eden ve ölüm listesi hazırladığını söyleyen Noyan hakkında birçok kişi suç duyurusunda bulunmuştu.

Noyan’ın sözleri Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) da taşınmış ve sözlerin sarfedildiği “Arafta Sorular” programı için üç kez durdurma cezası verilmişti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus