DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen ile söyleşi: “Seçim yasası ve barajı konusunda AKP’nin mutfağından kötü kokular geliyor”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, sistem nedeniyle parlamentonun işlevsiz hale getirildiğini, seçim yasası ve barajı konusunda AKP’nin mutfağından kötü kokular geldiğini söyledi.  DEVA’nın kurulması ile iktidar partisinin yüreğine bir korku düştüğünü ve DEVA’nın daha kundakta iken boğulmaya çalışıldığını söyleyen Ekmen, “Bugün itibarıyla 100 bin kişi sosyal medya hesaplarımızdan parti yönetimlerinde görev almak için başvuru yaptı. Büyük çoğunluğu ilk kez siyasete girmek isteyen kişilerden oluşuyor” dedi.

Ekmen, geçmişte devamı olduğu parti kapatılan ve kendisine de kapatılma davası açılan AKP’nin bugün HDP’yi kapatmaya çalıştığını belirterek “HDP’yi kapatmak çözüm değildir. HDP’yi siyasette işlevsiz hale getirmek istiyorsan Kürt sorununu çözeceksin. Aynı şekilde PKK’nın silahsızlandırılması da yine Kürt sorununun çözümüne bağlıdır” diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ekmen, DEVA yönetici ve komisyonlarının halen Türkiye’nin her yerinde çalışmalar yürüttüklerini belirterek “Temmuz sonuna kadar 41 yerde teşkilatlanmayı bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus