Selahattin Demirtaş: “Kimse HDP’nin yürüyüşünü kutuplaştırma ve gerginlik malzemesi yapmamalıdır”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP’nin 15 Haziran Pazartesi günü Edirne ve Hakkâri’den başlatacağı “Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü” hakkında açıklama yaptı. Demirtaş, Twitter hesabından yapılan paylaşımlarda, “Hiç kimse bu etkinliği kutuplaştırma ve gerginlik malzemesi yapmamalıdır” dedi.

Selahattin Demirtaş, yürüyüşle ilgili şunları söyledi:

Herkese merhabalar. HDP, Edirne ile Hakkâri’yi demokrasiye ve barışa olan inanç etrafında Ankara’da buluşturmak için yola çıkıyor. Zorlu ve sıkıntılı bir süreçteyiz. Ancak tüm zorlukları, 82 milyon el ele vererek aşabileceğimizi de biliyorum. İşte HDP’nin bu etkinliği, 82 milyon olarak el ele verme çağrısıdır. Bu açıdan, hiç kimse bu etkinliği kutuplaştırma ve gerginlik malzemesi yapmamalıdır.

Bu etkinlik başlarken, benim de herkesten özel bir ricam var: HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen. Unutmayalım ki, HDP tüm Türkiye için yollarda olacak. Kışkırtma ve gerilim derdinde olan hiçbir provokatöre asla prim vermeyin. İnanıyorum ki, bu etkinlik huzur içerisinde başlayıp huzur içerisinde sona erecek. Tüm arkadaşlarımın yolu açık olsun. Türkiye’nin önü açık olsun. Barışın yolu açık olsun. Edirne’den Hakkâri’ye, tüm kardeşlerime yürek dolusu selam olsun.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus