HDP’li Ayşe Başaran, Demokrasi Yürüyüşü’nün Beşiktaş durağında konuştu: “HDP’ye beş yıldır aralıksız bir biçimde saldırıyorlar”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

HDP’nin Edirne ve Hakkâri’den 15 Haziran’da başlayan Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’nün bugünkü durağı İstanbul Beşiktaş’tı. Abbasağa Parkı’ndaki halk buluşmasına çok sayıda yurttaş katıldı. “HDP umuttur, umut dimdik ayakta”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarının atıldığı buluşmaya sivil toplum örgütleri de destek verdi. 

Burada konuşan HDP Batman Milletvekili ve Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, “Türkiye’de HDP’yi yok sayanlara karşı, halkı yok sayanlara karşı ‘Biz burdayız, halk burada’ demek için bir yürüyüş başlattık. Bugün İstanbul ayağının finalini, coşkuyla umutla büyük bir motivasyonla gerçekleştirmek için buradayız” dedi.

“HDP’ye beş yıldır aralıksız, sistematik bir biçimde saldırıyorlar” diyen Başaran şöyle devam etti: “HDP’nin halk olduğunu yok sayarak bu saldırıları gerçekleştirdiler. Saldırdıkça biz büyüdük, saldırdıkça yürüyüşümüz daha kararlı oldu, saldırdıkça daha çok geliştik, saldırdıkça bu faşizm rejimini yıkma irademiz daha da yükseldi.”  

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus