AKP Kadın Kolları’ndan Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusu: “Kadınlarımıza hakaret eden o kirli zihniyeti kınıyoruz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

AKP İl Kadın Kolları Başkanlıkları, “AKP’nin papatyaları” başlıklı köşe yazısında İstanbul Sözleşmesi’ni ve kadınları hedef alan Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Partimizin içinde bir fitne ve bölünme vesilesi olacağı beklentisi ile sözde bizimle birlikte siyasi hareketin içindeymiş gibi görünen ama aslında kirlenmiş ve dar zihniyetli gazeteci ve sosyal medya fenomenleri karşısında asla susmadık, susmayacağız. Değişik kademelerde, hiçbir gelir ve menfaati olmadan görevini yapmaya çalışan kadınlarımıza hakaret eden o kirli ve çirkin zihniyeti kınıyoruz” dedi. 

İstanbul Sütlüce’deki AKP İstanbul İl Başkanlığı önünde yapılan açıklamaya da İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Dr. Rabia İlhan, AKP İstanbul milletvekilleri Mihrimah Belma Satır ve Emine Sare Aydın da katıldı.

Rabia İlhan, “Bugüne kadar zaman zaman AK Parti karşıtlığından beslenen bir takım gazeteci, siyasetçi, sanatçı veya akademisyen gruplarına şahit olmuş, yanlı ve iyi niyet taşımayan yaklaşımlarına karşı mücadele vermiştik. Sözde kanaat önderleri gibi bir duran bu gibi çevrelerin, sanki hükümetimizin ve partimizin çıkarlarını düşünüyormuş gibi bir tutum sergilediklerine ve çeşitli ayrışma noktaları oluşturmaya çalıştıklarına şahit olmaktayız. Hem partimizin içinde hem de partimizin karşısındaki kitleleri birbirlerine düşürme çabalarıyla çatışma ve sürtüşme alanları oluşturmaktadırlar” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus