Tayland’da bir okul, sınıflarda sosyal mesafeyi koruyabilmek için öğrencileri plastik kafese koyuyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta bir okul, sosyal mesafeyi koruyabilmek için öğrencileri şeffaf plastik kafeslerde oturtarak ders işliyor.

Pek çok ülke, koronavirüs salgınına karşı tedbir olarak eğitim-öğretime ara verdi. Bazı ülkeler hâlâ okulların açılıp açılmamasına karar veremezken, Tayland tekrar eğitime başladı. Bangkok’taki bir okul, sınıflarda sosyal mesafeyi koruyabilmek için öğrencileri şeffaf plastik kafeslerde oturtuyor. Stok fotoğraf ajansı Getty Images, öğrencilerin ders işlerken çekilen fotoğraflarını yayımladı.

Okuldaki ana sınıfları birbirinden uzak plastik kafesler içinde oyun oynarken, yaşları daha büyük çocukların sınıflarında oturma düzenlemesi üç tarafı kapalı plastik kafeslerle sağlanıyor. Çocuklar ayrıca sınıf içinde ayakta durduklarında kendileri için belirlenmiş alanda kalmak zorundalar.

Okul, sosyal mesafeyi koruyabilmek için başka yöntemler de geliştirdi. Öğrenciler tek kişilik sıralarda oturtuluyor ve sosyal mesafe siperliklerin üzerindeki çubuklarla korunuyor.

Girişlere ateş ölçen aygıtlar yerleştirilen okuldaki her sınıfın önüne el dezenfektanları olan lavabolar yerleştirildi.

Tayland’da mart ayında koronavirüs salgını yayılmaya başlayınca okullar kapatılmıştı. Bangkok’taki bu okul, 250 öğrencisiyle temmuz ayında yeniden açıldı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus