Erkek şiddeti bitmiyor: İzmir’de bir genç kadın vahşice katledildi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İzmir Bornova’da vücudunda birçok cam kesiği olan Ceyda Yüksel’in cansız bedeni, Serkan Dindar’ın evinde bulundu.

Ceyda Yüksel

İddiaya göre, İstanbul’da yaşayan Ceyda Yüksel (22), İzmir’de yaşayan Serkan Dindar (41) ile Facebook’ta tanıştı. Genç kadın, Dindar’ın daveti üzerine İzmir’e geldi. Birkaç gün sonra gece saatlerinde ikili arasında bilinmeyen nedenle tartışma başladı. Evden cam kırılması seslerinin gelmesi üzerine komşular durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Eve gelen polis ve sağlık ekipleri, Yüksel’in cansız bedenini buldu. Kadının vücudunun çeşitli yerlerinde oluşan cam kesiklerinden dolayı hayatını kaybettiği anlaşırken ve kolunun da derin kesikten dolayı kopma noktasına geldiği belirlendi.

Olay yerinden kaçan Serkan Dindar, komşuların polise verdiği bilgiler doğrultusunda kısa süre sonra gözaltına alındı. En üst sınır olan 400 promil alkollü çıkan Dindar önce, “Aşırı alkollüydüm. Olay nasıl oldu, neden tartıştık hatırlamıyorum” dedi ancak daha sonra ifadesini değiştirerek “Oda kapısında düştü, kolunu kesti. 112’yi aradım kurtaramadılar” iddiasında bulundu.

Dindar, çıkarıldığı mahkemece “kasten adam öldürme” suçlamasıyla tutuklandı. Dindar’ın ayrıca “trafik güvenliğini kasten tehlikeye sokmak” ve “taksirle yaralama” suçlarından sabıkası olduğu öğrenildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus