ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki bir banka, iki rakun tarafından soyuldu: Sadece bademli kurabiye çalmışlar

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Salı (20 Ekim) sabahı, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Redwood City’deki bir banka şubesinde iki rakun görüntülendi. Bir ATM kullanıcısı tarafından görüntülenen rakunların bankaya havalandırma boşluğundan girdiği belirtilirken minik ziyaretçilerin içeride çekilmiş görüntüleri sosyal medyada viral oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Kaliforniya eyaletine bağlı San Mateo ilçesinde bulunan Redwood City’deki bir bankaya salı (20 Ekim) sabahı giren iki rakun, ATM’yi kullanan biri tarafından görüntülendi. Rakunların görüntüleri sosyal medyada kısa sürede viral olurken içeriye havalandırma boşluğundan girdikleri belirtilen rakunlar, görüntüleri çeken kişinin çağırdığı Hayvanlara Zulmü Önleme Derneği (SPCA) ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kurtarma operasyonunda yer alan SPCA yetkililerinden Buffy Martin Tarbox, olayla ilgili, “Her gün bu tarz ihbarlar almıyoruz. Genelde bu tarz olaylara polis bakıyor. Ancak banka soygununu gerçekleştiren hayvanlar ise bizim de orada olmamız gerekir” dedi. 

Rakunların bankaya herhangi bir zarar vermediklerini ve içeride unutulan bademli kurabiyelere ulaşmak için havalandırma boşluğunu kullandıklarını belirten Tarbox, “Banka yöneticilerinin yardımıyla içeriye girdik ve yaklaşık on dakikalık kovalamacanın ardından rakunları güvenli bir şekilde dışarı çıkarmayı başardık” diye konuştu.  

Derleyen: Meryem Zelal Direkçi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus