Murat Yetkin yazdı: Aralık fırtınası yaklaşırken Erdoğan alkış peşinde

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Gazeteci Murat YetkinYetkinReport‘ta yayımlanan yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aralık ayında bekleyen gündeme değindi.

“Geçenlerde Erdoğan’ın önünde iki kritik tarih bulunduğunu yazmıştım. 14 Kasım ve 19 Kasım. 19 Kasım Merkez Bankasının faizinin belirleneceği tarihti. Faiz ‘dış yatırımcıların’ istediği oranda artırıldı. 14 Kasım ise Oruç Reis gemisinin Doğu Akdeniz’deki mevcut alanda görev süresinin biteceği tarihti. Orada bir değişiklik olmadı. Oruç Reisin görev süresi ‘Navtex’ ilanıyla önce 23 Kasım’a sonra 29 Kasım’a uzatıldı. Yani, 1-2 Aralık NATO toplantısının iki gün öncesine.
O arada, 17 Kasım’da, Pompeo’nun Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu değil, Patrik Bartolomeos’u ziyaret etmek için Türkiye’ye geldiği gün, Meclis Azerbaycan’a asker göndermek için hükümete yetki verdi.
Türkiye bölgesel çıkarlarını elbette koruyacaktır. Bunu sürekli el yükselterek yapmak da bir yöntemdir, eğer onu sürdürecek ekonomik gücünüz varsa.
Avrupa Birliği ile ilişkileri düzeltmek ve Türkiye’nin yerinin Avrupa’da olduğunu, sadece söylemek değil, göstermek de Türkiye’nin çıkarınadır. Türkiye’nin TBMM tarafından kabul edilmiş tek Ulusal Programının AB ile bütünleşme hedefi olduğunu unutmamak gerekiyor.”

Yetkin’in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus