Murat Yetkin yazdı: Sadece salgın değil, Erdoğan’ın Türkiye tablosu dökülüyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Gazeteci Murat Yetkin, Yetkin Report’ta yayınlanan yazısında dün Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgının gidişatı ile ilgili açıklamaları üzerinden Türkiye’de birçok alanda gidişata ilişkin şu yorumu yaptı: “Sadece kovid değil, başka açılardan da Erdoğan’ın Türkiye tablosu adeta tel tel dökülüyor”.

Yetkin, Erdoğan’ın “Türkiye’deki anayasa değişikliği gayretleri asıl metnin ruhuna zerk edilmiş olan darbeci ve vesayetçi maya sebebiyle beklenen neticelere bir türlü varamamıştır” sözlerini hatırlatarak şöyle yazdı:

“’Mesela hangi neticelere?’ diye sorduğunuz anda propaganda ordusu tarafından darbe şakşakçısı ilan edilmeniz işten bile değil. Kadına şiddete karşı İstanbul sözleşmesini Erdoğan’a iptal ettirmelerini ‘zafer’ olarak gören çevrelerin şimdi kafayı ‘Hilafeti geri getirmeye’ takmış olmaları rastlantı değil elbette. Nedir beklenen neticeler? ‘Dökülüyor’ derken biraz bunlardan söz ediyoruz?”

Yetkin, “Başka nelerden söz ediyoruz?” diye sordu ve cevapları “Aşağıdakiler-yukarıdakiler“, “Orduda tarikat-cemaat rekabeti“, “Ekonomide vurdumduymazlık” başlıkları altında topladı.

Vatandaşın “güven duygusunun da döküldüğünü” yazan Yetkin’in yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus