ABD’nin Indianapolis kentindeki bir kargo tesisine silahlı saldırı düzenlendi, sekiz kişiyi öldüren saldırgan intihar etti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

ABD’nin Indianapolis şehrinde, kargo şirketi FedEx’in tesisine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırganın çevreye ateş açarak sekiz kişiyi öldürdüğü, daha sonra ise intihar ettiği belirtildi.

Reuters’ın haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Indiana eyaletine bağlı Indianapolis kentinde bulunan bir FedEx tesisine perşembe gecesi (15 Nisan) silahlı saldırı düzenlendi. Polis tarafından yapılan açıklamada, saldırganın elindeki hafif makineli tüfekle çevreye ateş açarak sekiz kişiyi öldürdüğü, daha sonra ise intihar ettiği belirtildi.

Saldırının Indianapolis Havalimanı’nın yakınlarındaki FedEx tesisine düzenlendiğini açıklayan Indianapolis Polis Departmanı’ndan Genea Cook, saldırı sonucunda içlerinde saldırganın da bulunduğu dokuz kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralıların olduğunu söyledi.

Kargo şirketi FedEx’in bir sözcüsü ise “Indianapolis Havalimanı yakınındaki tesisimizde yaşanan trajik silahlı saldırından haberdarız. Daha fazla bilgi toplamak için çalışıyoruz ve yetkililerle işbirliği halindeyiz” diye konuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus